top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תGLiKSON Camera Rental

SORA. האם היה זה שבוע אשר ממנו והלאה, עולם עשיית הקולנוע הולך להשתנות?

עודכן: 19 בפבר׳הניוזלטר של השבוע הזה מרגיש שונה. כמי שכתב כמה ניוזלטרים לאורך השנים וחווה כמה מהפיכות בעולם הצילום, אני חייב לומר שהעתיד מרגש... אך גם קצת מטריד.


האם היה זה שבוע שממנו והלאה הכול הולך להשתנות?


האם Sora תשנה את הדרך שבה אנחנו עושים סרטים? 


 

אי אפשר בלי כמה מילים על המצב

רגע לפני שאנחנו צוללים לעולם הבינה המלאכותית המרתק, רציתי להתייחס למצב בארץ.


זו תקופה מאד קשה עבור כולם. אנו מתמודדים עם אתגרים רבים, הן ברמה האישית, והן ברמה הלאומית. הכאב והתסכול עצומים! וכולנו מנסים לנהל שיגרה בתוך המצב הלא פשוט אליו נקלענו. אני מקווה שנשאר חזקים ומלוכדים כעם. אנו ידועים ביכולתנו להתגבר על קשיים, ואני רוצה לאחל לכולנו שגם הפעם נעבור את התקופה הזו יחד, תוך תמיכה הדדית וחיזוק הדדי. אאחל לנו חדשות טובות וימים שקטים, שיבואו עלינו במהרה! ושיחזרו כולם!


ועכשיו על הדבר המטורף שחברת Open AI הוציאה השבוע SORA !חגרו חזק, כי זה הולך להיות מטורף. הכירו את Sora קוסמת הטקסט - וידאו של OpenAI,  אשר מבטיחה ליצור סרטים ריאליסטיים להפליא באמצעות כמה מילים בלבד. נשמע מטורף? לגמרי!!!


מהי סורה?


דמיינו: אתם מקלידים תיאור של סצנה – עיר הומה ושוקקת בשעת בין-ערביים, אסטרונאוט בודד צועד על ירח שומם, אופנוען דוהר במדבר אל עבר האופק... אתם לוחצים על כפתור – וסורה מיידית מייצרת לכם סרטון היפר-ריאליסטי. סורה שואפת ליצור סרטונים שלא רק נראים אמיתיים אלא גם זזים ומתנהגים בהתאם לחוקי הפיזיקה. סרטוני ההדגמה שפורסמו השבוע מטלטלים! 


הנה כמה דוגמאות לפניכם, הסרטונים הבאים נוצרו על ידי תיאור טקסט בלבד :המחשבה על בינה מלאכותית שמביימת סצנות שלמות יכולה לגרום לצמרמורת. 


האם זה יהפוך את הצילום האישי והמוקפד שלנו, למיושן? אני מאמין, שאמנם Sora עשויה לברוא ויזואליה מדהימה, אבל אין בה הלב והנשמה שאנחנו יוצרים בכל פריים. היא לא יכולה לתפוס את הניואנסים של המשחק, את הרגשות הלא מפורשים שמעוררת עצירה בצילום בזמן הנכון, או את הקסם של שיתוף פעולה על סט הצילומים.


צריך לדמיין את Sora ככלי רב עוצמה, לא כתחליף. דמיינו שאתם משתמשים בו כדי ליצור במהירות סטורי בורד, ליצור אתרי צלום בלתי אפשריים, או להרחיב ולהוסיף על קטעים קיימים שכבר צלמתם. לפתע, אנחנו יכולים לדחוק את גבולות הדמיון שלנו רחוק יותר, מהר יותר, ולספר סיפורים בקנה מידה שלא היה אפשרי קודם לכן.


תחשבו על זה: אנחנו הופכים לתסריטאים, שמובילים את פלא הבינה המלאכותית הזה. אנחנו מעצבים את הנרטיב, בוחרים את הזוויות, מפיקים חיים בוויזואליה של Sora.


כדאי להסתכל על זה כאבולוציה, ולא כמהפכה. כעוד כלי רב עוצמה המרחיב את יכולות היצירה שלנו. וכמו תמיד, העתיד יהיה שייך לאלה שמאמצים שינויים, שמסתגלים ומשתמשים בטכנולוגיה חדשה, ויאמצו אותה לטובת היצירה. אז בואו לא נפחד מהעתיד, אלה נעצב אותו. נתנסה, נדחוף את הגבולות, ועדיין נשמור על הקסם האנושי שבעשיית קולנוע.


ספרו לי מה אתם חושבים!

האם לדעתכם Sora היא חברה או מתחרה של הקולנוע?

שתפו את החששות והתקוות שלכם בתגובות.


 

מבצעי ההיכרות שלנו ממשיכים


חבילת ARRI Alexa Mini LF ב 3000 שחהזדמנות להתנסות בערכת הדגל שלנו, מצלמת ARRI Alexa Mini LF ועדשות Leica M 0.8 פול פריים, הסט המושלם! במחיר משתלם. החבילה כוללת ציוד מצלמה מלא: עדשות, חצובה, מטבוקס, פולופוקוס, מוניטור קטן וגדול. הכל ב 3000 שח ליום בלבד!


מצלמת ARRI Alexa Classic ב 500 שחכן, זו לא טעות, מצלמת ARRI Alexa Classic ב 500 שח בלבד. (המחיר לגוף מצלמה בלבד)

הזדמנות לעשות קולנוע איכותי במחיר מגוחך.


יש לנו מקום חדש - דרך השלום 7 תל אביבבחודשים האחרונים עברנו למקום חדש, גדול יותר ומרווח. דרך השלום 7, תל אביב. בלוקיישן הכי מרכזי בארץ, דקה ממחלף השלום/איילון. במקום יש חניות להעמסה ופריקה של ציוד, עם הרכב ממש בתוך המחסן. וכמובן מכונת קפה חדשה ואווירה טובה. אנחנו בשלבים אחרונים של השיפוץ, ההשקה בקרוב...124 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page