top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תGlikson

אם היית פנס, איזה פנס היית?

עודכן: 18 בדצמ׳ 2022


כמו לאנשים, גם לפנסי קולנוע יש אופי… יש כאלה מפוזרים, האור שלהם לא ממוקד, הם טובים לשטיפה של אור, אבל כשצריכים משהו יותר ממוקד, הפנסי עדשה, יותר יתאימו. יש את הקרים, פנסי אור יום. ולעומתם, הטיפוסים החמים, הטנגסטן, אשר נותנים אור חם. ולאחרונה המנעד גדל, יש פנסי לד חדשים שהם גם וגם… גם חמים וגם קרים. והטיפוס הכי גמיש בחבורה הוא הלד הגמיש. הוא מוכן גם להתקפל. ואת ה סקיי- פאנל, הפנס הגרמני כבר פגשתם? הוא טיפוס כל יכול, כל צבע שתדמיינו הפנס הזה יכול לייצר, אפילו אפקטים של תאורה. אז כמו אנשים, יש הרבה סוגים של פנסים… עם אופי שונה, עוצמות שונות ותכונות שונות. אני באופן אישי, רואה את עצמי יותר כפנס עדשה 650 וואט, קטן אבל ממוקד. מה איתך? אם היית פנס, איזה פנס היית?

 

– Tungsten Lights –

 

הטיפוס המפוזר Open Faced Lights תפוז -קוורץ 800 • בלונדי -קוורץ 2000 פנסי “אופן פייס” הם הפנסים הפשוטים, הקלים והזולים ביותר. הם לא מכילים עדשה, ולכן האור שהם מפיקים הוא אור מפוזר וקשה שמביא לצללים חדים. במידת הצורך, ניתן לרכך את האור בקלות בעזרת החזר מקלקר, ג’לטין מרכך או סופט בוקס.


הטיפוס הממוקד Fresnel Lights פפר 150 • אינקי 300 • טוויני 650 • בייבי 1000 • בייבי 2000 עדשת הפרזנל בפנסים אלו מאפשרת למקד את אלומת האור ולשלוט על פיזורו, כך שבעזרת ריכוך קל הם יספקו אור יפהפה על מושא הצילום. פנסים אלו מגיעים במגוון רחב מאד של עוצמות, וכמובן שניתן לחבר אותם לדימר על מנת להגיע לעוצמה המדויקת הרצויה.


הטיפוס המתוקתק Dedo Lights ערכה מלאה של שלושה פנסי 150 וואט הכוללת: סטנדים, גובואים, דימרים, ג’לטינים ועוד הערכה קלה לנשיאה ופשוטה לתפעול. מושלם למי שרוצה להעמיד סט צילומים בפשטות, נוחות דייקנות ומהירות.


הטיפוס התיאטרלי פנסי תיאטרון ואפקטים פאר בלייזר (תומס) • ליקו פנסים אלו מספקים אלומה ספוטית בעלת מראה תיאטרלי. בשילוב עם מכונת ערפל או עשן, אלומת האור יכולה גם להצטלם נהדר.

 

-HMI Lights –

 

הטיפוס הקר Filmgear HMI 575W • 800W • 1200W • 2500W • 4000W הפנסים הקלאסים לחיקוי אור יום. פנסים אלו מגיעים במגוון עוצמות, בין היתר בעוצמות גבוהות מאוד, ומאפשרים לפיכך להשלים או להדגיש את אור היום, בחוץ או בפנים. בעוצמה גבוהה מספיק, הפנס יכול להוות תחליף מלא לחיקוי אור שמש, בעבודה בלילה או בחללים סגורים.


הטיפוס הקר והחסכן ARRI M8 HMI • ARRI M18 HMI בזכות פטנט יחודי ברפלקטור של הפנס, הממקד את האור בצורה יעילה יותר, מקבלים יותר אור בפחות חשמל. פנס בעוצמה של 800 וואט מסדרה זו, יפיק אור כמו פנס של 1200 וואט אחר, פנס 1800 וואט מסדרה זו, יפיק עוצמת אור כמו של פנס 2500 וואט אחר.

 

Fluorescent Lights –

 

הטיפוס הרך והמלטף Kino Flo ארוך 4\2 נורות • קצר 4\2 נורות • טגרה • דיוה-לייט החברה החלוצה והמובילה בייצור פנסים מבוססי פלורסנט שהיו חסרי תחליף עד להתפתחותה של טכנולוגיית ה-לד. עדיין, פנסים אלו מספקים איכות ודיוק שאין שני להם. פנס הקינו מספק אור בעל אופי ייחודי: אור רך, מחמיא ונעים לעין, ובנוסף לכך הפנס אינו מתחמם ואינו מחמם, מה שהופך אותו לאידיאלי לעבודה עם מרואיינים/שחקנים. כל פנס מגיע עם נורות בשתי צבעים: 3200\5600 קלווין, ניתן להחליף נורות או לשלב וכך לנוע בין טמפרטורות צבע שונות.

 

– LED Lights –

 

הטיפוס הוורסטילי והכל יכול ARRI Skypanel s60 • s120 פנסי ה-לד של ארי הם הלדים האיכותיים ביותר. טמפרטורת צבע מדוייקת, פנס חזק, עוצמתי ועם זאת רך ונעים. טמפרטורת צבע משתנה בין 2800-10,000 קלווין, דימר עוצמה בין 0-100%, ופטנטים יחודיים לסקיי פאנל. ניתן לבחור כל ג’ל צבע, תיקון או אפקט, להקליד בפנס את המספר הקטלוגי של הג’ל, והפנס משנה את הצבע שלו בהתאם. אין יותר צורך לשים על הפנס ג’לטינים מתקנים או אפקטים, כמו בעבר. הכל כבר מתוכנת בפנס. בנוסף, לסקיי פאנל יש אפקטים שונים: תאורת מדורה, זיקוקים, טלויזיה, נרות, פאפרצי, משטרה, ברקים, מועדון, פליקר ועוד… הכל כבר מובנה ומתוכנת בפנס.


הטיפוס הגמיש והצבעוני Falcon Flex-LED RGB 62X62cm • 121X46cm • 120X60cm לד גמיש הוא ממש מהפיכה חדשה בתחום התאורה. זהו פנס גמיש (כמו שמיכה) שאפשר לקפל אותו, לגלגל אותו, קל מאד, מעולה לצלומים במקומות קטנים, למתקונים ברכב, ולכל מי שרוצה להיות מהיר, נייד וקל. טמפרטורת צבע מדויקת בשלל צבעים (RGB – לא רק טנגסטן ודיילייט אלא גם ירוק, סגול, אדום וכו’) ודימר לעוצמה. הפנס עובד גם על חשמל וגם על סוללות. ומגיע עם מתאם לסטנד תאורה רגיל ועם סקוצ’ בפינות לחיבור מהיר של הפנס לכל דבר שתרצו.


הטיפוס הגמיש והסולידי Flex LED Bi-Color Aladdin 30X30 cm • SWIT 40X60 cm • Falcon 120X120 לד גמיש הוא ממש מהפיכה חדשה בתחום התאורה. זהו פנס גמיש (כמו שמיכה) שאפשר לקפל אותו, לגלגל אותו, קל מאד, מעולה לצלומים במקומות קטנים, למתקונים ברכב, ולכל מי שרוצה להיות מהיר, נייד וקל. טמפרטורת צבע מדויקת, דימר צבע משתנה 3200-5600 קלווין ודימר לעוצמה. הפנס עובד גם על חשמל וגם על סוללות. ומגיע עם מתאם לסטנד תאורה רגיל ועם סקוצ’ בפינות לחיבור מהיר של הפנס לכל דבר שתרצו.


הטיפוס החדשני CAME-TV 60w LED Bi-Color פנסי הלד מגיעים לרוב בצורה של משטחים, מה שגורם לשטח הארה גדול ומכאן לאור רך שהוא אמנם יפהפה אבל קשה לשליטה ובעל אופי מסוים מאוד. בשנים האחרונות החלו להשתמש בפנסי הלד גם לייצור פנסים שנועדו להחליף את פנסי העדשה המוכרים לנו – וכעת סט פנסים כזה הגיע אלינו לגליקסון! הקיט מכיל שלושה פנסים, כל אחד מהם צורך רק 60w (אבל מספק כמות אור שוות ערך לפנס 500W בטנגסטן) ומכיל עדשה שמאפשרת לנוע בין Spot ו-Flood, כמו גם דלתות שמאפשרות לחתוך את האור במידת הצורך. מכיוון שמדובר בפנס לד, הפנס לא מתחמם ולא מחמם – יתרון משמעותי ביחס לפנסים הרגילים. בנוסף, מדובר בפנס BI-Color שמאפשר לשנות טמפ’ צבע בין 3200k ו-5600k. כמובן שהפנס גם מכיל דימר מובנה שמאפשר לשלוט בדיוק רב על עוצמת האור שיוצאת מהפנס. לפנס יש CRI גבוה מאוד (Ra96) ואפשר לעבוד איתו כשהוא מחובר לחשמל או בחיבור לסוללת וילוק.


הטיפוס המפורסם Kino Celeb קינו סלב, פנס ה-לד של חברת קינו-פלו הותיקה מספק את האיכות חסרת הפשרות של פנסי הקינו המוכרים, בטכנולוגיית לד ובשילוב פונקציות מתקדמות. מדובר בפנס בעל טמפרטורת צבע מדויקת, אשר נעה בין 2700\6500 קלווין, דימר לעוצמה, זכרונות ואופציה לעבודה עם סוללות. הפנס דורש מתח יחסית נמוך, אבל מפיק אור עוצמתי, שווה ערך ל-1000 וואט של פנס טנגסטן.


הטיפוס המפתיע BOLING Pocket LED RGB מה היה קורה אם פנס הדגל של Arri, ה-Skypanel, היה עושה ילד עם פנס מיני לייט קטן? חברת בולינג חשבה לבצע את הניסוי ומה שיצא הוא הפנס המטורף הזה. מדובר בפנס קטן, 15 על 7 סנטימטר, ששוקל רק 260 גרם, אבל מייצר אור עוצמתי ומדויק ב-300 צבעים ותשעה אפקטים שונים שימושיים ביותר. בין אם אתם שמים אותו על המצלמה, על סטנד או פשוט מחזיקים ביד – הפנס הזה יעשה עבורכם קסמים ויקל מאוד על כל סט אפ תאורה שתרצו להקים.


הטיפוס הסטנדרטי LED LS 209 • 308 • 518 • 818 • 1400 פנסי הלד הם הפתרון הנגיש והנוח ביותר למי שרוצה פנס קל, נייד, לא מתחמם ולא מחמם. הפנסים מגיעים בעוצמות וגדלים שונים (לפי מספר הנורות) מפנסים שניתן למתקן מעל המצלמה, ועד לפנסים גדולים שמסוגלים להאיר סטים שלמים. לכל פנסי הלד יש דימר מובנה וגלגלת לשליטה מדויקת על טמפרטורת הצבע 3200\5600 קלווין. הפנסים יכולים לעבוד גם בחיבור לחשמל וגם על סוללות.

 

מרגישים חיבור עמוק לאחד הפנסים? מצאתם את הנפש התאומה שלכם? מוזמנות ומוזמנים לכתוב לנו ולהזמין ציוד להפקה הבאה: arielglikson@gmail.com

214 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page